Otulanie niemowlaka – co musisz wiedzieć

Otulanie niemowlaka – co musisz wiedzieć

Otulanie niemowlaka – co musisz wiedzieć

Ze snem Maluszka bywa różnie. Są niemowlaki, które śpią i jedzą, jedzą i śpią, a kolorowych snów nie jest im w stanie przerwać nawet przejazd wojska tuż pod otwartym oknem. Ale są też takie, które zasypiają bardzo długo, co chwilę się wybudzają, a wstają jeszcze przed wschodem słońca.

Na zdjęciu jest otulacz bawełniany szary  i śpiące dziecko.

Każde Dziecko jest inne i rodzice próbują różnych sposobów na usypianie. Tulenie, śpiewanie, kołysanie, puszczanie wyciszającej muzyki, trzymanie za rączkę. Na każdego niemowlaka działa coś innego. Ale jest jeden sposób, który sprawdza się nadzwyczaj często. Jest związany z tym, że Maluszki doskonale pamiętają bezpieczeństwo, ciepło i komfort, jakie panowały w ciasnym brzuszku Mamy.

Jak w brzuszku Mamy

Otulanie. Pod tym słowem kryje się często to, co jest potrzebne niemowlakowi do spokojnego snu, podczas którego odpoczywa, wycisza emocje i najszybciej się rozwija. Rodzice otulają dzieci kocykami lub pieluszkami, ale najlepiej sprawdzają się specjalnie do tego przeznaczony otulacz dla niemowlaka.

Na zdjęciu jest otulacz bawełniany niebieski i śpiące dziecko.

Otulacz jest uszyty w taki sposób, żeby Maluszek był w pełni bezpieczny, nie nakrył buzi, miał możliwość ruchu, dużo miejsca na nóżki, czuł się komfortowo. Otulacz pomaga niespokojnemu niemowlakowi przystosować się do nowych warunków otoczenia. Kiedy już w pełni zaakceptuje nowe dźwięki, światła i głosy, zacznie odróżniać dzień od nocy, będzie potrzebował więcej swobody. Otulacz zastąpicie wtedy kołderką lub kocykiem.

Otulanie miłością

Wybierając otulacz dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na jakość materiałów. Najlepiej sprawdzają się te naturalne, ponieważ pozwalają oddychać wrażliwej skórze Dziecka. Bawełna i muślin sprawdzają się doskonale o każdej porze roku. Są to delikatne i piękne materiały, bezpieczne dla Maluszka. Ważny jest również kształt otulacza, sposób zapinania, możliwość wyciągnięcia rączek i ilość miejsca na nóżki. Na te wszystkie aspekty warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kiedy już wybierzecie ten najlepszy dla swojego Maluszka, otulicie go miłością i miękkością zobaczycie, że sen będzie spokojny i bezpieczny. A wyspany niemowlak to wyspana i szczęśliwa Rodzinka.